Eclipse Archives

Historie
Diskografie

Napište nám

Elektronická konference

Roger Waters: In the Flesh - Praha, Paegas Arena - 10. června 2002

2. dubna 2002

Roger Waters vydává kompilaci s názvem Flickering Flame - The Solo Years Volume I, která kromě výběru skladeb z alb The Pros and Cons of Hitch Hiking, When the Wind Blows, Radio KAOS, Amused to Death a In the Flesh přináší několik skutečně vzácných kousků: cover verzi Dylanovy Knockin' On Heaven's Door, demo verzi Lost Boys Calling a zbrusu novou píseň Flickering Flame, rovněž jako velmi syrové demo. Flickering Flame, píseň s emotivním a velmi osobním textem, alternuje se skladbou Each Small Candle jako zakončení koncertů právě probíhajícího světového turné Rogera Waterse. Kompilace by se měla objevit v evropských obchodech na konci dubna.

27. ledna 2002

David Gilmour má za sebou londýnsko-pařížské "miniturné", které se programem a obsazením hudebníků příliš nelišilo od jeho loňského červnového koncertu. Jako hosté se na koncertech objevili Rick Wright (zazněla jeho píseň Breakthrough z alba Broken China), Robert Wyatt, Bob Geldof a Kate Bush. Z představení 17. ledna byl pořízen záznam pro vydání na DVD (zatím oficiálně nepotvrzeno).

19. listopadu 2001

Vstupenky na koncert Rogera Waterse, který se uskuteční 10. června 2002 v pražské Paegas Aréně, nabízí od minulého pátku Ticketpro pro registrované členy svého klubu v pěti cenových kategoriích od 935 Kč do 2200 Kč (plus V.I.P za 3150 Kč). Objednat je lze na této adrese (plán Paegas Arény je zde).

Opery Ca Ira se nedočkáme dříve než za několik let, pokud vůbec někdy. Roger Waters je s ní nespokojený a chce ji přepracovat, uvedl na tiskové konferenci k nadcházejícímu turné. Nicméně už prý nahrál asi deset skladeb pro nové rockové album.

David Gilmour neočekává, Že by Pink Floyd ještě uskutečnili nějaký společný projekt. Rozhodl se tedy v omezené míře věnovat alespoň sólové kariéře - začátkem roku 2002 uskuteční několik vystoupení: 16., 17. a 18. ledna v Londýně a 23. a 24. ledna v Paříži.

Vyšlo 2CD Echoes - The Best of Pink Floyd - kompilace pokrývající celou historii skupiny. Autorem názvu je Roger Waters, kterému se ovšem projekt jinak moc nelíbí, především proto, že výběr obsahuje i skladby vzniklé po jeho odchodu. Poprvé na oficiálním CD se zde objevuje píseň When the Tigers Broke Free (v mírně odlišné verzi než vyšla na singlu v roce 1982).

1. srpna 2001

Roger Waters plánuje na rok 2002 dosud největší turné své kariéry. Opět pod názvem In the Flesh naváže na americko-kanadskou část turné, která se uskutečnila v letech 1999 a 2000. Tentokrát vyrazí na cesty už v únoru - první v plánu je Jižní Afrika. Následovat budou Jižní Amerika a Mexiko, Austrálie a Japonsko. V květnu turné konečně dorazí do Evropy. Předběžná data koncertů evropské části turné již také byla jako první zveřejněna:
Květen 2002:
4. Lisabon
5. Lisabon
8. Barcelona
10. Milán
11. Zurich
13. Antverpy
15. Rotterdam
17. Erfurt
18. Cologne
20. Oberhausen
22. Hannover
24. Oslo
25. Stockholm
27. Petrohrad
29. Moskva
31. Helsinki
Červen 2002:
2. Kodaň
4. Mnichov
5. Frankfurt
7. Varšava
9. Berlín
10. Praha
12. Řím
14. Vídeň
15. Budapešť
17. Stuttgart
19. Paříž
21. Birmingham
22. Manchester
24. Dublin
26. Londýn
27. Londýn

6. července 2001

David Gilmour vystoupil na ojedinělém sólovém koncertu v rámci festivalu Meltdown v londýnské Royal Festival Hall 22. června. Během zhruba 80-minutového představení zaznělo několik floydovských písní (od Fat Old Sun až po skladby z The Division Bell), několik cover verzí (včetně Terrapin Syda Barretta) a zcela nová píseň Smile. Koncert se nesl v převážně komorním akustickém duchu a Gilmoura doprovázela malá skupina hudebníků (mimo jinými Dick Parry, Michael Kamen a Robert Wyatt) a sbor. Spekulace, že se jedná o předzvěst nového alba či turné (ať už sólového či pod hlavičkou Pink Floyd) však David Gilmour okamžitě vyvrátil.

20. dubna 2001

Turné po Evropě a možná i u nás v roce 2002 oznámil Roger Waters v rozhovoru pro německý časopis Gitarre & Bass. Důvodem, proč se turné neuskuteční už letos, je fakt, že řada hudebníků z Watersovy skupiny je zaneprázdněna jinými projekty. Roger Waters říká: "Není to žádná tragédie. Je mi 57, příští rok mi bude 58. V čem je rozdíl? Mám alespoň čas udělat pár věcí a snad i nahrát nové album. Plánuju udělat opravdu dlouhé evropské turné. Půjde-li to, rád bych hrál za bývalou železnou oponou. Moc rád bych hrál v bývalém Československu, Maďarsku a Rusku."

11. října 2000

Jak už jsme si u Pink Floyd a Rogera Waterse zvykli, první ohlášený termín vydání nového díla nebývá definitivním. A tak musíme bohužel oznámit, že vydání 2CD In the Flesh, o němž se zmiňuje minulá zpráva, bylo odloženo až na 5. prosince. DVD pak dokonce na neurčito.

21. září 2000

Dvojité CD a DVD In the Flesh se záznamem z turné Rogera Waterse plánuje firma Columbia Records k vydání 21. listopadu 2000. Záznam, který byl pořízen na různých místech v rámci letošní části turné, zahrnuje kompletní program včetně nové písně Each Small Candle. Producentem projektu je dlouholetý spolupracovník Pink Floyd a Rogera Waterse James Guthrie. DVD-verze bude kromě videozáznamu představení obsahovat půlhodinový dokument, fotografie, texty písní atd.

5. června 2000

Roger Waters opět koncertuje! V pátek 2. června odstartovala druhá část jeho amerického turné In the Flesh koncertem v Tampa, FL, v sobotu pak pokračovala ve West Palm Beach, dále přijdou na řadu např. Los Angeles a New York. Koncerty se příliš neliší od loňské první části turné, některé novinky se nicméně objevily. Úvodní průřez albem The Wall byl zkrácen, druhou část večera zahajuje k velkému potěšení fanoušků Set the Controls for the Heart of the Sun (poprvé od roku 1985) a nově byla zařazena píseň The Bravery of Being Out of Range. Tečku za koncertem představuje nová píseň Each Small Candle z připravovaného alba, které začal Roger Waters letos nahrávat. Obsazení hudebníků zůstalo stejné jako loni, přibyl však takřka klasický floydovský nástroj, který loni chyběl - saxofon (Mike MacArthur). Turné skončí 16. července, nebude-li však (podobně jako loňská část) pro velký úspěch prodlouženo. O případném pokračování v Evropě dosud nejsou žádné zprávy.

11. března 2000

Několikrát odložené album Is There Anybody Out There - The Wall Live konečně vychází 27. března. Nebude obsahovat záznam konkrétního koncertu, ale mix z různých zdrojů turné 1980-81 (jak jsme ostatně u živých alb Pink Floyd zvyklí). Seznam skladeb alba je oproti studiové verzi The Wall bohatší o píseň What Shall We Do Now a skladbu s názvem The Last Few Bricks, jak byla pojmenována instrumentální pasáž mezi Another Brick In The Wall, Part 3 a Goodbye Cruel World, obsahující reminiscence hudebních motivů z jiných skladeb.

Nadcházející týden bude ve znamení Pink Floyd na internetu. Především se uskuteční dva živé veřejné rozhovory (chaty) na adrese http://www.msn.co.uk/ - v pondělí 13. března ve 22:00 s Rogerem Watersem a ve čtvrtek 16. března ve 21:00 s Davidem Gilmourem. Exklusivní časově omezená možnost stáhnutí písně Hey You z alba Is There Anybody Out There - The Wall Live bude na uvedené adrese po skončení chatu s Davidem Gilmourem. A počínaje šestou hodinou ranní ve středu 15. března po následujících 24 hodin si bude možné na adrese http://www.thewalllive.com poslechnout píseň Young Lust.

Roger Waters oznámil termíny koncertů letošního amerického turné na své stránce http://www.roger-waters.com/. Turné, zahrnující tentokrát především západní pobřeží, se uskuteční od 2. června do 16. července. Jak se Roger Waters již dříve zmínil, z této části turné bude pravděpodobně vydáno oficiální živé album. Stále častěji se objevují nepotvrzené zprávy o probíhajících jednáních s evropskými pořadateli. Padly dokonce zmínky o Praze či Vídni, kde by se koncerty mohly uskutečnit koncem letošního či začátkem příštího roku.

Starší zprávy...